Oğuzhan Kılıçarslan Makaleleri

Kıssadan Hisseler – 3

AB NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR…

Geçenlerde çıkan TCK’da gözüme çok acayip birkaç madde takıldı.Aslında bu AB’nin isteği üzerine hükümetin geri adım atmasına da çok şaşırdım.Maddede diyor ki;İmamlar hükümet ve siyasi konularda hutbe vermeyecek eğer verirlerse hapis cezası alacak.Gel de sinirlenme;neden derseniz dostlar;Avrupa’da papazlar bırakın siyaset ve hükümeti eleştirmeyi her şeyi eleştirebiliyor ve ceza da yok.Şu işe bakın iç işlerimize bile karışmaya başladılar.Bu düpedüz Müslümanlığa zincir vurmaya çalışmak;bizleri de hristiyanlaştırmak için girişimdir.İşin ilginci bir de şu madde var.Diyor ki madde de imam nikahı kıyıp ta resmi nikah kıymayanlar zina etmiş sayılacak ve hapis cezasıyla yargılanacak ama evet sıkı durun imam nikahı ve resmi nikah kıymayıp ta her türlü fışkıyı yiyenlere hiçbir şey yok.Yani bu ne demek resmen Müslümanlığa zincir vurmak demek;şu işe bakın…İmam nikahı kıyarsan dinimize göre helalin olan AB’ye göre haramın.İmam nikahı kıymayıp ta dinimize göre haramın olan AB’ye göre helalin.Ey AB;sen kiminle dans ettiğini,kimin dini değerleriyle oynadığını,kiminle değer yargılarıyla dalga geçercesine uğraştığını sanıyorsun!Biz bu oyunlara kanar mıyız sanıyorsun?Ben hükümetin de bu oyunların farkında olduğunu biliyorum.Ama onlar her zaman daha iyisini bilirler.Onları biz seçtik her türlü kararlarına da iktidarları süresince saygı duyacağız,kendi adına konuş derseniz duyacağım.Birde Hristiyan Birliği değiliz diye konuşurlar ama yemiyoruz bunu tabi,madem değilsiniz neden bir tane Müslüman ülke yok içinizde.Hadi bırakın Müslümanlığı başka bir dinden bir ülke.Hristiyan birliği işte başka bir şey değil.Bugün de bir açıklama Sayın Verheungen’den Türkiye’ye vereceğimiz rapor Ankara’yı sevindirmeyebilir.En erken üyelik 2015’te.Sen git yeni ülke olmuş Kıbrıs Rum Devleti’ni al birliğine,Kıbrıs Türk Devleti’ni İKÖ toplantısında tanıma ve hatta Hollanda ve Yunanistan sayesinde toplantıyı iptal et.Sonrada bizi enayi yerine koy ve bizden hala hiçbir şeyler dönmüyormuş gibi ortalarda suratınıza gülmemizi arkanızdan övmemizi bekle…Merak etme çok güzel de övüyoruz zaten!!!

KIYAMET YAKLAŞIYOR MU?…

Evet değerli dostlarım kıyamet zamanı git gide yaklaşıyor galiba.Nerden biliyorsun derseniz bunun için galipten haber almaya gerek yok.Geçenlerde bir tv kanalında birisi daha ben Kuran-ı Kerim’in sırlarını çözdüm diye ortaya çıktı ve bazı açıklamalarda bulundu.Kıyamet alametlerinde de deniliyor ki;kıyamet zamanı bir şey bilmeyen cahiller ortalığa çıkacak ve dini karıştırmaya çalışacak.Bu cahiller tabi 1 tane değil.Dini saptırmaya çalışan ve sosyetenin istediği gibi dini hükümleri kendi kafasına göre değiştiren iki tanede yüksek mertebe kişi var.Bu birinci alamet.Diğer alametler;
1-Binaların boyları yükselecek (Gökdelenler günümüzde oldukça fazla değil mi?).
2-Ulaşım hızlılaşacak (Eskilerin yürüyerek bilmem kaç günde gittiği Trabzon şimdi uçakla bir saat civarı değil mi?).
3-Savaşlar çoğalacak (Amerika-Irak,Filistin-İsrail,İran-Irak,Sovyetler-Amerika,Çeçenistan-Rusya,Bosna Hersek-Sırbistan,1. ve 2. dünya savaşı bunlar yeterli herhalde).
4-Yalancılar ve dini istismar edenler çoğalacak(Ben Hz. İsa’yım diyenler;Kuran-ı Kerim’in sırlarını çözdüm diyenler v.b.).
5-Zina,boşanma,yalancılık,küfür çoğalacak (Zina ve boşanma olaylarındaki artış hakkında konuşmama bile gerek yok herhalde,yalancılık ve küfür de aynı şekilde değil mi?).
6-Büyük bir ateş topu yükselecek ve etkisi yıllarca sürecek (Japonya’ya atılan atom bombası olduğu söyleniyor).
7-İki büyük devlet birbiriyle savaşacak ve bu savaş yıllarca sürecek (Bu savaşlarında Müslümanlar ve Hristiyanlarla yapılan yukarıda saydığım savaşlardan birisi olduğu sanılıyor).
8-Erkekler kadınlara benzeyecek,kadınlarda erkeklere benzeyecek (bunun için yazmama bile gerek yok,birbiriyle evlen kızlar,erkekler, yani affınıza sığınarak Gay ve lezbiyen’ler çoğalmadı mı ve giyinişler değişmedi mi?).
9-Komşuluk ve akrabalık ilişkileri zayıflayacak (İstanbul’da oturanlara soruyorum komşunu ve akrabanızla ne kadar sık görüşüyorsunuz.Üstelik bu artık tek İstanbul’da da yaşanmıyor.).
…ve aklıma gelmeyen bir çok madde çıkmıştır,yani küçük alametlerin hemen hemen hepsi çıkmıştır.Büyük alametlerden de bir kaçının çıktığı söylenmektedir kimi tarikatlarca.

Bunu dışında okumuşsunuzdur belki de gazetelerde “karısını bir geceliğine satışa çıkaran erkekler” var.Bu nasıl ahlak,karısı nasıl kabul ediyor ve kendisi nasıl bunu teklif edebiliyor.Böyle iğrenç bir şey olabilir mi?İşte bu kıyamet zamanı değil de ne zamanı???
Bir tarikatın söylediklerine göre kıyamet en son tahmin olarak 2080’i bulmayacak,en erken tahmin ise 2045 civarı.Hatta bazı tarikat şeyh’lerinin şu an Hira dağında Hz.Mehdi a.s.’ı ziyaret ettiği söyleniyor.Yani Mehdi a.s. şu an yeryüzünde ve Rabbinden gelecek emiri bekliyor.Geçen tv.’ye çıkan kişi de 2006’dan sonrasını söyledi bu olay için.Doğruluğunu bilemem ama Küresel ısınma,savaşlar,ahlaksızlıklar,yalanlar,küfürler,boşanmalar,zinalar,mevsim değişiklikleri,inkarlar,emanete hıyanetliğin arttığı bu dönemin kıyametin habercisi olduğu belli….

Lütfen kıyametin yaklaştığını haber veren bu zamanda Ahiretimizi kurtarmaya bakalım.Namaz mı kılmıyorsunuz,e ben daha gencim 50’yi bir geçeyim sonra başlarım mı diyorsunuz,yanılırsınız;50’yi bulacağınız ne malum.Müslümanlığı Peygamberimizin ve Rabbimizin istediği şekilde yaşayalım.Yoksa bizim için ebedi bir zulüm ve işkence var.Lütfen şu son paragraflarımı dikkate alarak gönlünüzden geçenleri uygulayınız…

Eğer ki Dünya’yı çok seviyor ve sadece dünyalık yaşıyorsanız ve bütün gerçekleri biliyor da uygulayamıyorsanız;yarın mahşer meydanında amel defterinizi sol elinizden alırsanız ve Mevlam cümlemize yaşatmasın cehenneme girerseniz hissedeceğiniz acıyı duyun.Bunu anlamanız için size şunu öneriyorum.Bir kibrit’i yakıp elinizi üzerinde tutunuz ve kaç saniye dayanabileceğinizi deneyiniz.Eminim ki 5 sn. bile dayanamayacaksınız.Düşünün cehennemde vücudunuzun tamamı lav’ların içinde ve deriniz her saniye aynı acıyı çekin diye yenilenecek.Bir yeriniz şimdiye kadar muhakkak yanmıştır.Yanık acısının hiçbir şeye benzemediğinden haberdarsınızdır.O acıyı çekmemek için,sınav olan her şeyin geçici olduğu şu Dünya’dan hayırlısıyla kurtulmak için elimizden geleni yapalım.Sen çok mu iyisisin,sen yapıyor musun diyorsanız;ben çuvaldızı kendime batırıyorum iğneyi size zaten,sizden önce bunları kendime diyorum.Kendime yazıyorum.Kendime yazdığım bu yazıyı sizlere sunuyorum.

Birde cennet’i düşünün.İçinde her türlü şey bulunan,istediğiniz her şeye sahip olabileceğiniz,altından ırmaklar akan köşkünüzün olduğu,ebedi ferahlığın olduğu,emrinizde hurilerin olduğu,cehennem yemeklerinden çok farklı yiyeceklerin olduğu Cennet.Hangisini tercih edersiniz?

İşte dostlar her şeyin bir bedeli vardır.Nasıl parasını vermeden bir sakız bile alamıyorsak belli şeyleri yapmadan ahiretimizi de kazanamayız.Onu için üç günlük şu dünya hayatında nefisimizi yenerek elimizden geleni yapalım.Biz bunu yaparsak ALLAH (C.C.)gönlümüzden geçenleri biliyor.Şüphesiz ki O bağışlayanların en çok bağışlayanıdır.ALLAH (C.C.) cümlemizi cennetini hak edecek kullarının cümlesine dahil eylesin…Amin.

Bir önceki yazımız olan İbret Öyküleri - 1 başlıklı makalemizde İbret Öyküleri - 1, Köşe Yazısı ve makale hakkında bilgiler verilmektedir.