Oğuzhan Kılıçarslan Makaleleri

Şimdi Bu Etik Mi?

Son günlerde Tv programlarının iyice cılkı çıkmaya başladı. Reyting uğruna yapılmayan kalmıyor artık.

Son günlerde gözüme iyice çarpmaya başladı. Ne yazık ki artık hocalarda kendilerini bu programlarda kullandırarak reyting uğruna maşa oluyorlar.

Program başlıyor bir sanatçının göbek dans gösterili parçasıyla. Peşine hoca iki soru cevaplıyor. Daha hocanın din ile ilgili ağzındaki sözcükler biter bitmez patlat darbukayı söyleyelim bir şarkı daha. Oleyyyy…

Din konularının böyle ayaklar altına düşmesi ve ALLAH kelamından hemen sonra son derece açık seçik kıyafetler ile (onlara göre moda ve ilericilik sayılıyor) müstehcen sözlü parçalar gırla gidiyor…

Yok mu bu kantarın topuzu?

Din adamlarının bu programlara çıkıp ALLAH kelamını orda yeterince ehemmiyet vermeyen insanların önünde konuşmaları ve maşa olmaları etik mi şimdi? Üstelik hocanın soruya verdiği yanıt biter bitmez sunucu alıyor eline mikrafonu evet şimdi bir şarkı da benden gelsin. Çalın çocuklar!

Bu programlara çıkan Profesör ilahiyatçılara sesleniyorum. Halk bu soruları diyanete de soruyor, kitaplardan da okuyor, internetten de okuyor. Ayrıca sırf bu tarz yayın içerikli hazırlanan tv programlarında da soruyor. En güzel örneklerinden birisi de Star Tv’deki Nihat Hatipoğlu’nun programı.

Programda soru – cevap gidiliyor, ALLAH kelamından bahsediliyor ve hiçbir cıvıklık olmadan yayın bitiyor. Birisi araya giripte açık sahne kıyafetleriyle vur patlasın çal oynasın yapamıyor.

Çıkacaksanız böyle içerikli programlara çıkın sayın hocalar…

Normalde size sorsak “açık bayana bakmak mekruh mu değil mi” diye, “mekruh” dersiniz. “Sazlı sözlü göbekli ortamda bulunmak mekruh mu” desek, “evet” dersiniz. Ama bu programlarda gözünüz maşallah ne güzel kayıyor öyle sahnedekilere… Ne güzel örnek oluyorsunuz bizlere… Bizler o soruları normal yol ile de öğrenebiliriz , zahmet edipte bizim için günaha girmeyin sayın Profesör hocalarım!

Yayın başı aldığınız ücretten midir yoksa her ortamda dini gerçekten anlatmak niyetinizden midir anlamadım ama sizin oraya çıkıp öyle bir ortamda ALLAH kelamını diplere indirmeniz hiç hoş görünmüyor. Hatırlatayım dedim… Sayın Profesör Hocalarım!

Bir önceki yazımız olan Ankara, Ankara Duy Sesimizi! başlıklı makalemizde Ankara, Ankara Duy Sesimizi! ve Köşe Yazısı hakkında bilgiler verilmektedir.