Oğuzhan Kılıçarslan Makaleleri

Ankara, Ankara Duy Sesimizi!

Sosyal Güvenlik Yasası meclisten geçti…

Eee, geçer tabi. Kendilerini her olumsuz durumdan ekarte eden yasayıda beraberinde çıkarıyorlar nede olsa. Ne olacak! Hepsinin tuzu kuru değil mi?

Neymiş efendim 38 yaşında emekli olanları görüyorlarmış. İyi güzel , 38 yaşında emekli olunması devletin ekonomisi açısından iyi değil elbette.

Vurun tamam ama öldürmeyin. Siz 65 yaşa emekli yaparak Türkiye’yi küllen öldürdünüz farkında değil misiniz?

Reform dediğiniz şeye bakınız! 65 Yaşına kadar kim yaşayacak? Türkiye’nin ortalama yaşam yıl sayısı kaç, haberiniz yok sanırım!

Hem yaşasak ne olacak 65 yaşında ne gücümüz kalacakta iş yapacağız. Ayrıca nasıl iş bulacağız!

Tuzu kuru vekiller. Bu yasayı çıkaranları benim vekillerim olarak kabul etmiyorum. Benim vekilim halkını mağdur etmez. Benim vekilim senelerdir hortumlarla, kendi menfaatleri uğruna ülkenin anasını ağlatanların açıklarını kapatmak için gariban halkına yüklenmez!

Her olumsuz durumda kendinizi ayırıyorsunuz bir kenara. Maaşlarınız yetmiyor onu da arttırıyorsunuz. Dokunulmazlıklarınızla da kimilerinin ne iş yaptığı belli değil…

Söyler misiniz Türkiye’yi nereye götürüyorsunuz? Kavga etmekten ülkenin önünü ha bire tıkadığınızı, birbirinizle dalaşmaktan iş yapamadığınızı görmüyor musunuz? Buldunuz rahat koltukları , güzel ortamı oh birde yan gelip uyuyun orada…

Çıkan yanlış yasalarda partinizin görüşlerine uyacağım diye sessiz kalacağınıza kişisel karakterinizle hareket edin. Sessiz kalmayın. Siz orda halksınız. Halk orda o yasalara nasıl bağırıp, nasıl tepki gösterecekse aynısını göstereceksiniz. Görtermezseniz bu halkı mağdur ederseniz bende bir halk olarak verdiğim oyu helal etmem…

Bu genç yaşta bizim geleceğe bakan umutlarımızı karartıyorsunuz. Farkında değil misiniz? 3 çocuk yapılmaktan bahsediliyor. Çocuklara emzirme izni verilmiyor, ödenek verilmiyor. Çocuk başı ücret verilmiyor. Bu çocukları nasıl yetiştireceğiz, nasıl giderlerine katlanacağız. Düşünüyor musunuz?

Evlenmekten korkuyor gençler. Ev kiraları almış başını gidiyor. 450 ytl dediğiniz asgari ücret sadece ev kirasına bile yetmiyor. Biz ne giyeceğiz, ne yiyeceğiz… Ülkedeki maaş sistemine el uzatıverseniz bir zahmette bizde alkışlayabilsek. 450 ytl maaşla 1 ay siz geçinin , yerse!

Bir dava, bir kavga, bir ağız dalaşı… Ülkenin anası ağlamış, ekonomi çökmüş, vatandaş evinde aç kalmış. Kimin umrunda. Niye oy verdi ki bunca vatandaş sanki sizlere…

Zamanında Fırtına Vadisinde Türkiye’nin 1000’de 5 elektriğini karşılayacak elektrik santrali kurulması için harika doğayı katletmeye çalışan dönemin Başbakanı şimdi kalkmış Rize’de bilmem nereye yapılan yatırım doğayı katlediyor diyor! Bu ne tezattır? O dönemde o işi yapan firma senin neyindi ne menfaat sağladın sayın vekil açıklasana! Bu işle ilgili “Vatandaş Osman” diye belgesel yapıldı, açıklamalara yanıt versene!

Son sözüm şu olacaktır. Meclisteki partisi , ismi , ili fark etmez. Vatandaş gibi vatandaşın hakkını savunamayıp kuma kuşu gibi oturup dinleyen, üretmeyen, halkın hakkını savunmayan, savunmayan işlere onay veren tüm vekiller! Onurunuz varsa yapamadıklarınız ve yanlış yaptıklarınız için halktan özür dilerseniz. Onurunuz yoksa bilesiniz ki bu oylar size helal değildir. Ne demişler atalar; “Alma Mazlumun ahını, çekersin aheste aheste”…

Bunu size seve seve uyarlıyorum. “Almayın halkın ahını, çekersiniz aheste aheste”…!

Bir önceki yazımız olan Göreleliler Okulu İstiyor! başlıklı makalemizde Göreleliler Okulu İstiyor!, Köşe Yazısı ve makalesi hakkında bilgiler verilmektedir.