Oğuzhan Kılıçarslan Makaleleri

Saddam’ı Asmak Demokrasi İse

Ve Ortadoğu’nun korkulan lideri Saddam Hüseyin idam edildi…

Buna sevinelim mi , yoksa üzülelim mi?

Her şeyden evvel bir Müslüman olan Saddam Hüseyin’in bayramı göremeden idam edilmesi, şerefsiz ABD’nin Müslümanlara verdiği bir mesajdan ibaretti. Aynı zamanda Irak’taki Kürtlere de bir hediye anlamı taşıyordu. Bunları ben değil, bütün dünya söylüyor! Gazete, İnternet Basını ve TV’lerde her yerden okuyabilirsiniz…

Demokrasi kavramına sığınarak bir ülkeyi işgal eden ABD, her şeyden önce uluslar arası devlet anlaşmasını ihlal etmiştir. Hiçbir ülkenin başka bir ülkenin iç işlerine karışmaya hakkı yoktur. ABD bu anlaşmayı ihlal ederek, Irak’a girmiş ve demokrasi getireceğim diye rejimi yıkarak liderini devirmiştir. Daha sonrasında ise bu lideri yakalayarak idam edilme aşamasına kadar getirtmiştir. Aynı zamanda bu ülkeye giren şerefsizlerin askerleri, Müslümanları katletmiş, eşlerine ve kızlarına tecavüzlerde bulunmuşlardır. Ebu Garip ceza evinde insanlık dışı işkenceler ile suçsuz insanlara demokrasi (!) göstermiştir. Petrol hatlarını da iş birlikçilerine vererek kontrol altına almıştır. ABD’nin buna asla hakkı olmadığı gibi ülkeyi içinden çıkılmaz bir kaosa sürüklediği de apaçık ortadadır.

Eğer Saddam Hüseyin’in idam edilmesi demokrasi ise Türkiye’de de Demokrasi İstiyorum!!! Abdullah Öcalan’ın asılmasını istiyorum. Şehitlerin, ufacık bebeklerin ve suçsuz insanların kanlarının yerde kalmamasını istiyorum.

Ayrıca tamamen ABD’nin etkisi altında bulunan bir mahkemede demokrasinin olacağına bir bebek bile inanmaz!

Saddam’ı yakalatıp ülkesine giren ABD değil mi? Peki Abdullah Öcalan’ı astırmayıp besleten yine ABD değil mi? Yahudilerin ekonomik güçleri ile Dünya’yı istediği gibi yönettiği gerçek değil mi?

Saddam Hüseyin zamanında elbette pek çok kürt ve şiiyi katletmiştir. Fakat aynı durumda bulunan damadını, kızını, gelinini bile astırmıştır yeri geldiğinde. Bir ayrım yapmamıştır. Saddam’ın katlettiği insan sayısının kaç mislini Bush Irak savaşıyla katletmiştir. ABD’nin yaptığı insanlık suçlarının yanında Saddam’ın yaptığı insanlık suçları bir hiç gibi kalır! Eğer bir hiç olan insanlık suçu idamı gerektiriyorsa Bush’un da idamını gerekir!

Irak’taki Türkmenler, Kürtler ve Şiirler arasında ayrımcılık çıkaran ABD, sürekli Kürtleri kollamış ve devletin başına kadar getirmiştir. Bunlardan da faydalanarak Türkiye’ye bölücü örgütü sokmuştur. Şimdi ise PKK’ya karşı Türkiye ile ittifak yapıyor görünerek başka bir kimliğe bürünme çabası içindedir.

Şunu gördüm Saddam asılırken. Hiç korkmadı, titremedi, yalvarmadı, ağlamadı… Düşmanlarının gülmesine imkan tanımadı. Ama şuna eminim ki o yağlı urgan Saddam Hüseyin yerine Talabani, Barzani, Bush’un kellesine geçseydi hepsi yalvarıp ağlayarak imdat (!) Çığlıkları atardı…

Bir sözüm de Irak Halkına! Gazetelerde Saddam’ın ölüm haberini alıp ABD Bayraklarıyla sevinen Iraklıların resimleri var. Aslında tepki veremeyen Araplar her şeye layıklar! Elbette Saddam diktatördü, kıyım yaptı, katletti insanları ve cezası ölümdü. Peki ya Sizler? Herkesin Müslüman olduğunu unutupta Şii, Suni diye birbirini parçalara ayıran akılsızlar! Iraklıyı sırtından vuran düşman iş birlikçisi kalleş Kürtler! Onca kanın dökülmesine, kaosun yaşanmasına neden olan gözü dönmüş batı ülkeleri! 650 bin insan ölmedi mi bu katliamda? Bir tek Saddam değil, hepiniz sorumlusunuz!

Şimdi ise Kürtleri katleden Saddam gitti, Kürdistan yolu açıldı. Zamanında Saddam baştayken Irak hükümetinin 36. paralelin kuzeyine harekat yapmasının engellenmesi kürt devletinin kuruluşunda bir aşamadır. Uyanın artık baştaki uykucular! Canlarımıza kasıt eden, Mehmetçiklerimize kurşun sıkan Apo’yu, demokrasi dersi verilirken (!) sizde asın. İcazet almayı bırakın, Türklüğün gereği neyse onu yapın!

Unutmadan buradaki tüm soy ile ilgili tanımlamalar Irak’taki insanlar içindir. Ermeni soykırımı var diyenlere ifade özgürlüğü kapsamında suç vermeyen yasalar bize karşı işlemeye kalkmasın. Çünkü burada Türkiye değil, Irak hakkında açıklamalar yazılıdır.

Bir önceki yazımız olan Attırma Kafamın Tasını başlıklı makalemizde Attırma Kafamın Tasını, Köşe Yazısı ve makalesi hakkında bilgiler verilmektedir.