Oğuzhan Kılıçarslan Makaleleri

Polisleri Ağlatan Sözler

Ülkemizde öyle bir kanun öyle bir yasa düzeni var ki sormayın gitsin! Artık neye, nasıl güveneceğimizi bilemiyoruz. Hırsızları, kapkaççıları ve katilleri yakalayan polisler boş yere emek vermeye devam ediyor. Çünkü yasa ve kanunlarımızdaki büyük açıklar yüzünden yakalananlar serbest bırakılmaya devam ediyor.

T.B.M.M.’ne buradan seslenmek istiyorum. Hiçbir insanın canı bu kadar ucuz değil. Mallarımız o kadar değersiz değil. Ortada işlenen bir suç var ve bu suçun tek cezası mahkemeye çıkıp birkaç soruya cevap vermek. Sonrası mı? Tamamen özgürsün…

Yasalarımızdaki bu açıkları kapatmazsak her geçen gün artan suç oranı büyümeye devam edecek. Öncelerden bu kadar yüksek suç oranı yoktu. Bu konuda memleketimizdeki suç oranı da artmaya başladı. Hırsızlıklar, Tehditler, Bıçakla veya Silahla Yaralama, Öldürme, Tecavüz… Bu suç unsurlarının artması sizce de hem ahlaki çöküntünün hem de bir yasa boşluğunun temeline dayanmıyor mu? Suçlu içeriye giriyor, 1-2 sene içinde tekrar çıkıyor. Bakıyor 1-2 seneyle kurtuluyor suç ile para kazanmaya veya zevkini yapmaya devam ediyor. Suçların karşılığı caydırıcı olmalı, insan suçu işlerken bin kere düşünmeli…

Bu olayla ilgili olarak bir haberi aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Yorumu sizlere kalmış…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın izni ile 3 ay süreli teknik takip sonucunda Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nde görevli 440 polis, 33 kişiyi eşzamanlı operasyon ile tek tek yakaladı.

Sanıkların 16’sı savcılıkta serbest kalırken, 17’si tutuklama talebi ile nöbetçi mahkemeye gönderildi. Ankara 5’inci Sulh Ceza Mahkemesi Başkanı Hâkim A. Zeki Durmuş da 17 sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Serbest kalan zanlılar görevli polislere, “Hayvan çalıp, adliye önünde keseceğiz” diye laf attılar. Yaptıkları çalışmanın ardından bu sözlerle taciz edilen polisler, hâkimin verdiği kararın ardından sinirlerine hâkim olamayarak gözyaşı döktü.

NASIL ÖNLEYECEĞİZ?
Her gün yaklaşık 50 hırsızlık olayının meydana geldiği Başkent’te olayların önüne geçebilmek için yapılan çalışmanın sonuçsuz kalmasına sinirlenen bir emniyet amiri, şöyle dedi: “Hırsızları ve çalıntı mal satanları teknik takip ile belirliyoruz. Bu insanların cep telefonu ile yaptığı konuşmalar her şeyi ortaya koyuyor. Bu konuşmaları gerekli makamlara dinlettik. Doküman yaptık. Ama bu insanlar yine de serbest kaldı. Bu şekilde hırsızlıkların önüne nasıl geçeceğiz?”
(Haber Kaynağı: İnternethaber.com)

Bir önceki yazımız olan Susturuluyor Muyuz? başlıklı makalemizde Köşe Yazısı, makale ve oğuzhan kılıçarslan hakkında bilgiler verilmektedir.