Oğuzhan Kılıçarslan Biyografi

BİYOGRAFİ

Araştırmacı, Yazar, Gazeteci, Tasarımcı.

1984 yılında İstanbul Üsküdar’da doğdu.

İlköğrenimini İstanbul Üsküdar’da, Lise eğitimini İstanbul Ümraniye’de, Üniversite eğitimlerini Kocaeli Üniversitesi’nde Elektronik Haberleşme, Anadolu Üniversitesi’nde İşletme, Kamu Yönetimi, Medya ve İletişim bölümlerinde aldı.

Çeşitli Yerel ve Bölgesel Gazeteler ile İnternet Haber Sitelerinde Köşe Yazarlığı yaptı. Aynı zamanda Yayınladığı Öykü ve Denemeler büyük beğeni topladı.

Kendi kurduğu haber siteleri ile yaptığı yerel ve bölgesel haberleri çok sayıda internet haber sitesi ile yerel ve bölgesel gazetelerde yayınlandı. Çok sayıda Devlet Görevlisi ile röportajlar gerçekleştirip, haberler yaptı. Habercilik başarısı ile Giresun Medya Platformu tarafından Yılın Gazetecileri ödülünü aldı.

Dernekçilik içerisinde bulunarak Gençlik Kolları ile çok sayıda aktivite düzenledikten sonra Giresun Görele İsmailbeyli Köyü’nün dernek başkanlığına seçilerek 26 yaşında yörenin en genç dernek başkanı oldu. Başkanlığı süresi içerisinde çok sayıda sosyal etkinlik ve yardımlaşma kampanyası düzenledi.

Yöresel ve Bölgesel olarak kolaylık sağlayacak, istihdam oluşturacak ve ses getirecek projeler geliştirip bireysel olarak bu projeleri gerekli Kamu kurumlarına sundu ve özel sektöre sosyal sorumluluk kapsamında destek için yardım çağrılarında bulundu.

Çocukluğundan beri süre gelen Klavye (Org) çalma hevesi ile beraber yaklaşık 30 adet beste yaparak bu bestelere aynı zamanda söz yazarlığı yaptı. Görele ve Tirebolu’da Lemurya isimli müzik grubu içerisinde klavyeci olarak sahne aldı.

Fotoğrafçılık ve Video Belgesel alanında çalışmalar gerçekleştirdi ve bu fotoğrafları çeşitli platformlarda yayınlandı.

Web Tasarımcılığı ve Grafik Tasarımcılığı alanında çalışmalar gerçekleştirdi.

Sosyal Sorumluluk olarak üstlendiği bazı Dizi ve Sinema filmi web site çalışmaları ile, çeşitli filmlerin Gala gösterimlerinde özel konuk olarak bulundu.

Oğuzhan Kılıçarslan, Evli ve Giresun Görele’li 2 evlatlı bir ailenin büyük evladı.

.
Projeleri: Dedem ve Ninem Ağlarken Öykü Kitabı, Düşüncelerimden Yağmur Yağarken isimli Makale kitabı, İsmailbeyli Köyü Tarih ve Kültür Kitabı